برای لاغر شدن چه موقع ورزش کنیم ؟ صبح یا عصر
۲۲ام دی ۱۳۹۶ جامعه

برای کاهش وزن و گرفتن بهترین نتیجه از نرم افزار ورزشی باید درون زمان مناسب ورزش کنید اما بهترین زمان برای ورزش کردن چه موقع هست؟

بهترین زمان برای ورزش کردن

برای لاغر شدن چه موقع ورزش کنیم؟

انجام هر کاری درون زمان مناسبش موجب می‌شود که بهترین نتیجه را از اين بگیرید و این اصل شامل ورزش کردن نیز می‌شود. انجام حرکات ورزشی درون زمان به موقع خود درون کنار مداومت درون اين به نتایج موثرتری منجر می‌شود.

برخی افراد تمایل دارند که بنابراين از انجام تمام کارها و وظایف روزانه، ورزش کنند و ترجیح می‌دهند نرم افزار ورزشی خود را به ساعات پایانی روز موکول نمایند. اما از سوی دیگر گروهی هم ورزش صبحگاهی را مناسب می‌دانند. به گفته کارشناسان سلامت، بهترین زمان ممکن برای ورزش کردن ساعات اولیه صبح هست. ممکن هست تصور کنید که درون هنگام عصر پرانرژی‌تر هستید اما ورزش کردن درون این ساعت از روز می‌تواند تاثیر نامناسبی بر رژیم غذایی و افزایش میزان کالری دریافتی داشته باشد.

نکته کلیدی درون کسب بهترین نتیجه از نرم افزار ورزشی، گزينش زمانی هست که بدن سرشار از انرژی بوده و ذهن نیز انگیزه لازم را دارا باشد.

به گفته ان‌دی‌تی‌وی، به طوری کلی کارشناسان تاکید دارند که صبح‌ها بهترین زمان برای ورزش کردن هست. وقتی هنگام غروب ورزش می‌کنیم سطح آدرنالین کاملا بالا می‌رود و درون نتیجه ذهن فعال‌تر شده و به هنگام شب برای خوابیدن دچار مشکل می‌شویم. این درون حالی هست که با این اوصاف ورزش صبحگاهی شما را برای کل روز شارژ و پرانرژی نگه می‌دارد.

از طرفی هم کارشناسان معتقدند که گزينش زمان مناسب ورزش به نوع اين نیز بستگی دارد. برای مثال تمرینات وزنه برداری که سبب افزایش سطح انرژی بدن و هوشیاری ذهن می‌شوند برای عصر توصیه نمی‌شوند اما درون مقابل تمرینات هوازی که موجب خستگی ذهن و بدن می‌شوند برای عصر مناسبترند چون کمک می‌کنند راحتتر بخوابید به شرط آنکه بعد از تمرینات پرخوری نکنید. درون واقع هر نرم افزار ورزشی را که گزينش می‌کنید باید رژیم غذایی مناسبی نیز داشته باشید.

ولي ورزش صبحگاهی جنبه‌های مثبت دیگری نیز دارد. مثلا اینکه با معده پر ورزش نمی‌کنید، فرصت کافی برای سایر فعالیت‌های اجتماعی درون بعدازظهر دارید و اینکه درون طول روز سرحال هستید؛ با این حال اگر ورزش کردن با معده خالی برایتان دشوار هست می‌توانید با درون نظر گرفتن توصیه‌های بالا ورزش عصرگاهی را گزينش کنید.

منبع : isna.ir

♥ جذاب ترین مطالب روزانه را درون کانال تلگرام جامعه مجازی طلسمی ببینید


مطالب پیشنهادی