12 نکته مهم درون آشپزی و خانه داری
۲۷ام آذر ۱۳۹۶ جامعه

ممکن هست برای هر کسی پیش بیاید که غذاهایش شور، تند و … شود یا با مشکلاتی مانند شفته شدن برنج یا مسائلی مانند آنها روبرو شود. ولی نگران نباشید، درون این مقاله به شما راه هایی را معرفی می کنیم که به راحتی می توانید با این مشکلات مقابله کنید.

نکات ضروری درون آشپزی که نیاز هست بدانید

برای اینکه رب شما قرمز شود آب گوجه را داخل ظرف استیل بجوشانید. روی ظرف رب کمی روغن آب شده بریزید تا دیگر کپک نزند.

برای اینکه نمک راحت تر از نمک پاش خارج شود می توانید چند عدد برنج خشک داخل نمک پاش بریزید.

اگر درون خانه شما از بوی غذا پر شده و سبب ناراحتی خانواده می شود، از دود خاکشیر دسترس کنید و یا با دود کردن دارچین می توانید کاملاً بوی غذا را از بین ببرید درون ضمن دود اسفند سبب ضد عفونی کردن محیط هم می شود.

همیشه درون نظر داشته باشید که نباید هرگز روی زود پزی که جديد خاموش کرده اید آب بریزید، زیرا هم خطرناک هست و هم اینکار سبب می شود، زودپز شما تبدیل به دیرپز شود و دیگر زودپز شما غذا را زود نپزد.

برای جلوگیری از سیاه شدن ظروف آلومینیومی هنگام پختن حبوبات داخل قابلمه چند قطره سرکه یا آبلیمو اضافه کنید، با اینکار هم ظرف شما سفید خواهد ماند و هم طعم حبوبات بهتر می شود. ظروف آلومینیومی منشاء بروز ام اس هستند بهتر هست از آنها دسترس نکنید.

کافی هست چند دانه گوش ماهی را درون کتری یا سماور قرار دهید، تا آهک موجود درون آب را جذب کند.

برای اینکه کوفته های شما درون آب از هم نپاشد و اصطلاحا وا نرود، قدری آرد و تخم مرغ به اين اضافه نمایید و حرارت آتش را زیاد کنید.

اگر فلفل بیش از اندازه به غذایتان زده اید و خیلی تند شده هست چند دقیقه قبل از آنکه غذا را از روی حرارت بردارید آب یک عدد لیمو ترش جديد را درون اين بریزید و خوب هم بزنید، تندی غذا از بین خواهد رفت.

برای بهتر شدن دلمه برگ مو از چاشنی تمر هندی مخلوط با آب دسترس کنید.

برای اینکه برنج شما سفید شود می توانید چند قاشق ماست، داخل ظرف برنج درون حال جوش بریزید.

اگر برنج شما بیش از حد معمول جوش خورده بود، میتوانید ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری آبلیمو به اين بیفزایید تا برنج شما خراب نشود.

برای اینکه شوید پلوی شما خوشمزه تر شود میتوانید از ادویه مخصوص پلو که سبز رنگ هست و (درون عطاری ها موجود می باشد) دسترس کنید. بعد از آبکش کردن برنج کمی ادویه لابه لای برنج بپاشید.


مطالب پیشنهادی